Dış Cehpe Temizliğinde Nelere Dikkat Edilir

Dış Cehpe Temizliğinde Nelere Dikkat Edilir?

 

dış cephe temizliği Yüksek katlarda yer alan pek çok konut, iş yeri ve plazalar için dış cephe temizliği çok önemlidir. Modern mimari tasarımları olarak tercih edilen camekanlı dış cepheler beraberinde temizlik sorunları da ortaya çıkarmaktadır. Dış cephede elde edilecek temizlik ve hijyen; hem daha prestijli bir görünüm oluşturacaktır, hem de çok daha parlak, hijyenik ortamlar oluşturacaktır. Bu nedenle Konya temizlik şirketleri araştırmalarınızda profesyonel çalışmaları olan firmalarla çalışmanız önemlidir. Profesyonel çalışmalar kapsamında eksiksiz teçhizat kullanımı ve doğru temizlik ürünlerinin seçimi ile hedeflenen parlak dış cephe görünümü elde edilebilir.

Dış Cephe Temizliği İçin Malzemeler

Yüksek binalarda yapılacak temizlik çalışmalarında teknolojik cihazlar öne çıkıyor. Belirli zaman aralıkları ile yapılması gereken bu temizliklerde özel malzemeler kullanılmaktadır. Dış cephede kullanılan camlara özel temizleyiciler kullanılması önemlidir. Temizleyici binanın her köşesinde önce denenir.

Sonrasında sonuç pozitif olduğunda bu madde ile temizlik yapılır. Temizliği yaparken kullanılacak vinç ve vinci yere sabitleyen sepet kullanımı da çok önemlidir. Bunun yanında bezler, çek baslar, uzatılabilir fırçalarda Konya dış cephe temizliği için gereklidir. Cam temizliklerinde özel karışım cam silici ürünlerde kullanılmaktadır. Vinç yerine çatıya sabitlenen sepetlerde temizlik aşamasında personelin üzerinde durabilecekleri platformalar olarak kullanılmaktadır.

Dış Cephe Temizliği Nasıl Yapılır?

Binaların yüksekliklerine uygun olarak sepet ya da vinç monte edilerek temizlik çalışmalarına başlanılır. Binanın dış cephe kaplamasının özelliğine uygun olarak seçilen temizlik maddeleri de personelin yanında bulunması gereklidir. Paslanmayan mermer, pvc, alüminyum kozmopolit, mozaik metal, granit gibi dış yüzeylerde ayrı ayrı temizlik malzemeleri kullanılmaktadır. Temizlenecek alan belirlenir ve parsellenerek çalışmalar başlar.

Parsel parsel temizlik çalışmaları başlar. En son olarak ise üzerinden silme işlemleri yapılır. Kullanılan malzemelerin kirlenmeyi geciktirici etkisi bulunuyor. Bu durumda yılda bir ya da iki kez yapılacak dış cephe temizliği yeterli olacaktır. Yaptığınız Konya temizlik firmaları araştırmalarında profesyonel kalite, aradığınız parlak imajı sağlayacak bir kriter olacaktır.

Dış cephe temizliklerinde sabunlama ve yıkama sistemleri de bulunuyor. Ancak her bina için bu metot uygulanamıyor. Sabunlanan bölgenin tazyikli su ile yıkanması gerekli olduğu için dış cephenin temizlenmesi sonrasında camın silinmesi gerekli olacaktır.