Dış cephe temizliği Nasıl Yapılır

Dış Cephe temizliği modern yaşamın bir parçasıdır. Gelişmekte olan inşaat sektörü ve kullanılan son teknolojik yapı malzemelerinin temizlenmesi oldukça güçtür bu yüzden Dış Cephe Temizlik büyük öneme sahiptir. Çevreye duyarlı ve gelecek nesillere yaşanabilir bir yeryüzü bırakmak için binaların plazaların apartmanların ve gökdelenlerin dış cephe temizliklerinde çok dikkatli olmak gerekmektedir. Çoğu zaman yağmur suları rüzgârla beraber gelen çevresel etkenler, toz, toprak ve kimyasal atıklar dış cephelerde iz bırakır bunu kalıcı hale getirmemek için yerinde müdahaleler ve uygun temizleyiciler kullanılmalıdır.

Dış Cephe Temizlik

Barışhan hijyen olarak uzman yapımız ve uzman ekibimiz yapılması gereken her şeyi yapmakta ve yapının sağlıklı bir görünüme kavuşması sağlanmaktadır.

Dış Cephe Temizlik hizmeti gören yapılar ile görmeyen yapılar içinde ciddi farklar bulunur. Dış Cephesi periyodik olarak temizlenen binalar daha sağlıklı ve daha uzun ömürlüdür. Dış Cephe Temizlik hizmeti görmemiş yada amatör firmalarca temizliği yapılmış binaların yapı malzemelerinin de hasar gördüğü saptanmıştır. Dış Cepheler kompozit, prekast, alüminyum, metal, cam, doğal taş gibi yüzeylere sahiptir. Şirketimiz Barışhan temizlik dış cephe ne olursa olsun bütün yüzeylerde Dış Cephe Temizlik işlemini gerçekleştirebilecek envantere ve teknolojik alt yapıya sahiptir. Her yüzeyde farklı malzeme ve çalışma tekniği kullanılır.

Dış Cephe Temizlik çalışanlarımız son derece uzman işinin ehli ve tecrübelidir. Eğitimleri Barışhan eğitim merkezinde, gerekli aşamalarda verilerek uygulamaya hazır hale getirilir. Her uygulamada profesyonel elemanların beraberinde stajyer çalışanlarımızda deneyim kazanmak için götürülmektedir. Türkiye’nin dört bir yanına personel temini noktasında hizmet sunan firmamız hijyen sektörünün eleman bakımından ana damarlarındandır.

Dış Cephe Cam Temizliği

Yetişen Personeller Dış Cephe Hijyen Hizmetinde oldukça önemlidir. Ev temizlik ofis temizliği gibi konularda diploma ve vasıfsız hijyen işçisi çalıştırılsa bile, Dış Cephe Hijyen çalışanları özel eğitimli ve yetişmiş olmak zorundadır. İş sağlığı ve güvenliği, temizlik ürünleri eğitimi, yüksekte çalışabilme becerisi gibi vasıflara haiz olmalıdırlar. Bu alanda ehil bulunmayan kişilerin çalışması temizliğin yarım yapılmasının beraberinde daha büyük sorunlara örneğin iş kazalarına sebebiyet erebilir. Dikkat edilmesi gereken bir farklı husus da personellerin sosyal güvenceleri sağlanmalı ve kullandıkları ürünler zararlı içeriğe sahip olmamalıdırlar.

En İyi Dış Cephe Temizlik Hizmetleri

Dış Cephe Hijyen Hizmetleri Asansörlü sistemle, Vinçli sistemle, Barışhan sistemle ve son dönemde oldukça popüler olan teleskobik sırıkla yapılmaktadır. Bu sistemlerin tamamı temizliği daha kolay hale getirmek iş gücünü ve zaman kaybını engellemek için hijyen şirketlerince geliştirilmiş tekniklerdir. Eğer yapınız yirmi metrenin altında ise ki çoğunlukla iki, üç, dört katlı yapılar olur. Teleskobik sırık denilen su motoru olan, karbon fiber boruların bir birine eklenip çıkartılması ile uzayıp kısalan, su hortumu ile birlikte en uç kısmada fırça eklenerek temizliği yapılan sistemi kullanabilirsiniz. Su motoru sayesinde minerallerinden arındırılmış su ile temizlediği yerde leke bırakmayan bu sistemin en çok tercih edilme sebeplerinden birisi düşük maliyetidir. Tek bir hijyen çalışanları ile çalışılabilen ve yüzeyin her yerine kolayca ulaşabilen bu cihaz en fazla cam yüzeylerde yapı olarak da plaza ve gökdelenlerde kullanılmaktadır. Yirmi metrenin üzerindeki yüksekliklerde ise tercihe göre Asansörlü sistem, vinçli sistem veya dağcı sistem kullanılır.

Asansörlü sistem apartmanların yada binaların demirbaş listesinde genelde vardır. Yapının çatı katına sabitlenen mekanizmanın dış yüzeye sarkıtılan bir platformu tutması prensibi ile çalışan bu sistemde yukarı aşağı gidilerek temizliği gerçekleştirir. Erişim gayet rahat ve kolay sağlanır.

Vinçli Sistemde aracın üstüne örümcek yada sepetli vinç eklenmesi ile olur. En çok kullanılan sistemdir. Nakliye, tadilat ve buna benzeyen işlemlerde de kullanılır. İş sağlığı ve güvenliği açısından en güvence sistemdir. Çok yüksek yapılarda genellikle dağcı sitem tercih edilir.

Dağcı sistemde bir halat aracılığı ile personelin dış cepheye sarkması sonucu yapılır. Halat yapının en üstüne bağlanarak güvenliği sağlanır. En yakın temas bu sistemce olduğu için temizlik en iyi dağcı sistemle yapılır. Dağcı Dış Cephe Temizlik çalışanları oldukça uzman ve eğitimli olmak zorundadır. İş sağlığı ve güvenliği tehlikesi en yüksek olan teknik bu tekniktir. Dış cephe temizliğinde kullanılan ürünlerde dış yüzeye zarar vermeyecek ürünlerden seçilmelidir. Kimyasallar ve sökücüler Türk Standartları enstitüsüne uygun olmalıdır.

Tüm bu dış cephe temizliklerinin beraberinde firmamızdan montaj ve tadilat üzerine de yardım talep edebilirsiniz. Uzman elemanlarımız bu konu da da vinçle ve asansör yardımı ile tıpkı temizlik de ki gibi tadilat montaj işlemlerini gerçekleştirebilirler. Ancak tüm bu hizmetleri almadan bedava yapı etüt ve hijyen ekspertizi hizmetlerimizden de kolayca yararlanabilirsiniz. Yaptırdığınız bu etüt ve ekspertiz raporları sonucunda önünüze daha sağlıklı bakabilir yapınızın eksiklerini görebilirsiniz. Barışhan  temizlik bünyesinde gerçekleştirdiğimiz uygulamalarda çoğu zaman yapılar dirençsiz ve tadilata elverişli sonuçlar doğurduğu için önceliği yapı güçlendirme çalışmalarına verebiliyoruz. İşimiz sizden para koparmak değil sorunun temeline inmektir, yıllardan beri bu düsturla müşteri memnuniyeti misyonu ile çalışmaktayız. Birçok pilot firmayı tüm temizlik alanlarındaki hummalı bu çalışmayı vermemizin tek amacı işimize olan sevgimizdir.

Yalnızca Dış Cephe Hijyen hizmeti değil, inşaat sonrası hijyen, yangın sonrası temizlik, okul hijyen, hastane temizlik, fuar stand temizlik, avm temizlik, ibadethane temizlik, villa hijyen, iş hanı hijyen, ev hijyen, ofis temizlik, endüstriyel temizlik, havuz temizlik, haşere ilaçlama, koltuk hijyen, halı yıkama gibi bir çok temizlik hizmetini sıfır soruna ve şikayete yakın yapıyor her alanda ultra hizmet sağlıyoruz. Tüm hizmet kollarımız siz müşterilerimizin memnuniyeti içindir. Dış Cephe Hijyen hizmeti diğer hijyen alanlarından daha maliyetli ve daha geniş kapsamlıdır.

Başlı başına Dış Cephe Hijyen ürünleri;

Cam çek sil, Premium cam çek sil, cam sil tutma sapı, standart tutma sapı, oynar başlıklı cam çek sil, cam kanal ve lastik, yedek lastik, pelüş sapı, alüminyum pelüş sapı, metal pelüş sapı, ağır mikro fiber pelüş, zebra mikro fiber pelüş, çelik pas pas yatak, akralik pelüş, cam jileti, yer kazıma aparatı, camcı kovası, yer kazıma jileti, dağcı (camcı) bel kovası, alüminyum teleskobik uzatma diye sıralanabilir.

Bu ürünler haricinde kullanılan kimyasal, sökücü ve hijyen makinaları dış yüzeylerde isteğe göre kullanılmaktadır. Cam yüzeylerde türüne ve bileşenlerine göre sınıflara ayrılmaktadır. Temizleme işlemi de camın sağlığını bozmadan gerçekleşmelidir.

Barışhan Temizlik hizmetleri yapının büyüklüğüne ve kullanılan malzemeye göre ücret belirlemektedir. Şirketimizin uygun fırsatlarından ve kampanyalarından yararlanmak için periyodik temizlik yaptırmanız gerekmektedir. Barışhan temizlik bünyesinde bulunmakta olan hijyen ürünlerinin performansı oldukça yüksektir. Her biri alanında kullanışlı ve yeni malzemelerdir. Sırıkla hijyen yapıldığında 100 den fazla kullanımlara kadar karbon fiber borular yıpranmaz ve ana mekanizma bozulma yapmaz. Buharlı makineler, dağcı sistemde kullanılan halatlar, kemerler, ve öteki Dış Cephe Temizlik ürünleri uzun süre kullanılabilmektedir.

Dış Cephe Temizlik hizmeti

Artık büyük metropollerin olmazsa olmaz ihtiyaçları konumundadır. Şehir görüntüsünü, iş yaşamını ve yaşam standartlarını doğrudan etkileyen Dış Cephe Temizlik firmaları kurumsal ve Avrupa standartlarında olmak zorundadır. Barışhan temizlik bütün alanları ve departmanları ile arzu ettiğiniz hizmeti sizlere sunmaktadır.