Konya Zemin Cilalama

Konya Zemin Cilalama Hizmetleri

Cila; yüzeyi dış etkilere karşı korumak ve zemine dekoratif görüntü kazandırmak için fiziksel kuvvet uygulanarak ve çeşitli kimyasal maddeler kullanarak zemini örten kimyasaldır. Konya temizlik şirketleri sektöründe en yaygın biçimde kullanılan iki farklı tür cila maddesi vardır. Bunlardan bir tanesi polimer cila iken diğeri kristalize ciladır. Bu iki zemin cilalama birbiriyle karşılaştırıldığında birbirine karşı üstün özellikleri mevcuttur.

Polimer cila genelde mermer, karo, traverten ve mozaik gibi yüzeylere paspasla veya bezle sürülerek uygulama yapılmaktadır. Polimer maddesi cilaya rengini vermektedir. Renk beyaz olduğu için halk arasında bu cilaya süt cilada denilmektedir. Ayrıca sürülerek uygulama yapıldığı için sürme cilada denilmektedir.

Zemine Polimer Cila Nasıl Yapılır?

Polimer cila yapılmadan evvel zeminin tam anlamıyla temizleyerek ve kurutulduğundan emin olduk sonra cilalama işlemine başlamaktayız. Bu, iyi bir zemin cilası için gereken bekleme süresini gerektirir. Polimer cila atılacak zeminde uzun süre insan trafiği olmaması gerektiği için, gerekli güvenlik şeritleri ve uyarı tabelaları asmaktayız. Bu işlem iş güvenliği ve çalışanların güvenli için de gerekli bir uygulamadır. Ayrıca eskiden cila atılmış bir zemin ise kesinlikle eski cila kir ve cila sökücü kimyasal ile zeminden sökülmektedir. Yoksa olumlu bir sonuç alınamaz.

Cilalamaya başlamadan önce polimer cila uygulamasında kullanılan tüm malzemeler eksiksiz olarak cila yapılacak alana getirilmektedir. Cilalama yapılırken cilalanacak zeminden insanların uzak tutulması, cilanın sağlamlığı açısından önemlidir. İş yerlerinin, binaların ve iş hanlarının zeminlerinin ve yıprandığı alanların temizliğinde uzman kadromuz ile hizmetinizdeyiz.