Mermer Temizliği

Mermer yumuşak yapısı ve uzun ömrü nedeniyle sıkça kullanılan bir maddedir. Mermer uygulaması evlerimizde birçok alanda yapılabilir.  Bunlardan bazıları;  televizyon ünitesi, su jeti, yer kaplama, asansör sövesi, banyo tezgahları, duş tekneleri,  duvarlar,  merdivenler , sehpa ve konsollar, hamamlar, şömineler, denizlikler, yerler ve zeminlerdir.  Mermerin kullanım alanının bu kadar fazla mermerin temizliğine ayrı bir dikkat gereksinimi doğurmaktadır.  Yapısının özel bir kimyasala sahip olması mermerin bakımında ayrı özel bir özen gerektirir. Mermerimizin estetiğini koruması ve temizliği açısından bazı dikkat edilmesi gereken konular ve temizlik ipuçları vardır.

-En çok yapılan hata, kireç çözücü kullanmaktır. Mermer kireç taşından oluşmaktadır ve kireç çözücü mermerin aşınması, zedelenmesine sebebiyet vermektedir.

-Ev temizliğinde kullandığınız deterjan, tuz ruhu gibi aşırı kimyasal içeren maddeleri kullanmamaya özen gösteriniz.

-Mermerinizin zedelenmesine sebebiyet verecek eşyaların uç kısımlarına dikkat ediniz. Koruyucularla veya keçeyle bu önlemi alabilirsiniz.

-Masa, sandalye, tabure gibi eşyalar yer döşemesi yapılan yerlere zarar verebilir.

-Tencere, tava, çaydanlık gibi aşırı sıcak gereçleri mermerin üzerine koymayın.

-Temizlik sonrasında mermerinizi iyice durulayın ve bezi mermere aşırı derecede bastırmayın.

-Çamaşır suyuyla mermeri temizlik istiyorsanız amonyak karıştırarak temizliği yapın.

Eğer bu işi uzman ekiplere yaptırmak istiyorsanız size mükemmel adres var. Konya’nın en çok tercih edilen temizlik firması  Barışhan Temizlik Şirketi mermer temizliği için size mükemmel bir çözümdür. Mermerinizin  temizliğini Barışhan Temizlik Şirketi’ne yaptırabilir ve temizliğin keyfini sürebilirsiniz.

mermertemizligi