Mobil Kapıcılık Hizmeti

Mobil Kapıcılık Hizmeti

 

Apartman yönetimleri tarafından mobil kapıcılık avantajları göz önünde bulundurularak sabit kapıcılığın yerine tercih edilmektedir. Peki, Konya mobil kapıcı hizmetinin avantajları nelerdir?

 

Mobil kapıcılık hizmetinin avantajları

 

  1. Sistemin en büyük avantajlarından biri daha ekonomik olmasıdır.

 

Sabit kapıcılık hizmetinde sigorta, evde kalıyorsa elektrik parası gibi bazı masraflar ve her ay ödenmesi gereken bir maaş apartmana maliyet olarak yansır. Oysa birçok apartmanda her gün kapıcılık hizmetine ihtiyaç yoktur. Mobil kapıcının sigortası şirket tarafından ödenir ve temizlik malzemeleri de şirket tarafından karşılanır. Apartman yönetimi sigorta peşinde koşmaz. Sadece aydan aya çalışılan gün ve kişi sayısına göre kesilen faturayı öder.

 

  1. Sabit kapıcıyla anlaşamama durumları

 

Sabit kapıcı ile ilk başta anlaşılsa da zamanla anlaşmazlıklar ortaya çıkar. Ev de verilen bir çalışansa onu apartmandan çıkarmak ve yeni birini bulmak hem zor hem de masraflı işlerdir. Oysa mobil kapıcılık hizmetinde elemanlar özenle seçilir ve bir anlaşmazlık olursa o eleman bir daha görevlendirilmez.

 

  1. Sabit kapıcıya hane temini gerekir

 

Birçok insan kapıcılık mesleğini ev kirası ödememek için yaparlar ve ev teminini şart koşar. Birçok apartmanda ise uygun fazladan bir daire yoktur. Mobil kapıcılar ise işleri bittiğinde apartmandan ayrılırlar.

 

  1. İş yoğunluğuna göre çalışan ayarlaması

 

Birçok apartmanda haftada bir gün kapıcılık hizmetinin verilmesi yeterli olur. Bazen de inşaat gibi bir sebepten çok yoğun iş olur ve bir kapıcı işe yetişemez. Bu gibi durumlarda mobil kapıcılık hizmeti ile işe göre çalışan ayarlanabilir. Mobil kapıcılık hizmeti haftanın her günü ya da bazı günleri alınabilir. Yoğun iş ortamındaysa aynı gün birden fazla çalışan temin edilebilir.

 

Mobil kapıcılıkta Vasıflı Eleman Avantajı

 

Mobil kapıcılık hizmeti elemanları özel eğitimden geçmektedir. Kendilerine sadece apartman temizliği değil bahçe temizliği ve sulaması hakkında da eğitim verilmektedir. Bu hizmet çerçevesinde apartmanlara güvenilir ve işini iyi yapan çalışanlar gönderilir.

 

Temizlik malzemesi avantajları

 

Birçok apartmanda “süpürge kayboldu”,” bu deterjanları kim kullanıyor” gibi tartışmalar çıkar. Mobil kapıcılık hizmetinde ise çalışanlar gerekli malzemeleri ve temizlik deterjanlarını beraberlerinde getirirler. Onlara malzeme temin etmek gerekmez.