Okul Temizliği

Konya Okul Temizlik Firması

Okullar birçok çocuğun aynı anda yer aldığı oldukça kalabalık mekanlardır. Temizlikleri çok önemlidir. Yüzeysel bir temizlik yetmez. Derinlemesine yapılması gereken okul temizliği ciddi bir özen ister. Kullanılan temizlik malzemelerin yüzeylerde kalıntısının kalmaması gerekir. Bu açıdan özenle temizlediğimiz yüzeylerin pırıl pırıl ve çocukların kullanımına uygun olacak şekilde bırakılmasını ticari kaygıların çok ötesinde görerek bu alanda her gün kendisini biraz daha geliştiren bir firma olarak hizmet vermeye devam ediyoruz. Çocukların el yıkama alışkanlıklarını edinme ya da kendi kendilerine tuvalet gibi bireysel ihtiyaçlarını gidermeye başladıkları dönemler okul dönemlerine rastlar.

Çok fazla öğrenci için bu sürecin geçerli olması, hastalıkların sebebi olabilir. Bu nedenle okulların düzenli olarak uygun temizleyiciler kullanılarak temizlenmesi gerekir. Oldukça önemli olan bu konunun aksatılması toplu hastalıklara neden olabilir. Sadece tuvaletlerin değil sınıfların, merdivenlerin, merdiven korkuluklarının, koridorların, öğretmenler odasının, camların ve kapıların da temizliği en uygun temizleyiciler kullanılarak hızlı bir şekilde bitirilir. Bu hizmetleri verirken öğretimin ara vermemesi gerekir. Bunun için işlerimizi en kısa zamanda bitirirken en iyi sonucu elde ederek binadan ayrılmak para ile ölçülemeyecek bir değerdir.

Okulların temizliği yetişkinlere oranla daha hassas olan çocuk bünyeleri korumak için gereklidir ve her zaman belli aralıklar ile yapılmalıdır. Bariz bir kirlenme olmasa bile gözle görülmeyen bakteriler için detaylı bir hijyen çalışması şarttır. Bu bilinç ile tüm okul temizliklerinde aynı hassasiyeti göstererek çalışmaya devam ediyoruz.